Zawsze technologia i biznes były w bardzo ścisłym związku. Nowe innowacje zmieniały rynek, ale często powstawały na konkretne zapotrzebowanie. Przyjrzyjmy się ostatnim trendom technologicznym, które mają największy wpływ na biznes.

Ekonomia współdzielenia

Po co posiadać, jak można korzystać? To pytanie jest fundamentem ekonomii współdzielonej. Dzięki temu modelowi zaciera się granica między producentami i konsumentami. Indywidualne osoby mają szansę rywalizować z wielkimi firmami, dzięki serwisom internetowym np. turysta z USA odwiedzający Kraków wybiera między ofertą hotelu Best Western, a mieszkaniem wynajętym na Kazimierzu przez AirBnB od pana Jacka.

Wirtualna rzeczywistość
Jednym z hitów tego roku są okulary Oculus. Jedno z najbardziej znaczących zdjęć ostatnich miesięcy:

cyber

Wirtualna rzeczywistość może zrewolucjonizować branżę rozrywkową i sposób korzystania z treści. Twórca może zapewnić odbiorcy bardzo mocne i realistyczne przeżycie przeżycie np. podczas festiwalu Sundance pokazano reportaż „Hunger in Los Angeles” podczas którego widzowie mogli zobaczyć z bliska drastyczne sceny.

Wielka sieć urządzeń

Nasze urządzania końcowe, czyli smartfony, komputery, tablety i inne, są coraz bardziej połączone. Ten trend będzie się utrzymywał dając jeszcze większe możliwości. Także związanych z nowymi typami urządzeń, jak np. smartwatche. Spowoduje to powstanie nowych modeli biznesowych i metod komunikacyjnych.

Rozwój druku 3D

Kolejne obszary gospodarki będą korzystać z druku 3D. Dzięki zastosowaniu kolejnych materiałów składowych coraz większa liczba dziedzin będzie mogła skorzystać z tej technologii i powstaną nowe innowacje.

Automatyzacja systemów analitycznych

Olbrzymie ilości danych są zbierane każdego dnia na temat użytkowników Internetu. Analizowanie ich staje się zbyt pracochłonne, więc rosną w siłę automatyczne systemy analityczne. Dzięki algorytmom uczenia się, system jest w stanie samodzielnie przewidywać pewne zdarzenia na podstawie występowania pewnych faktów.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]