Inwestowanie w nieruchomości w młodym wieku nie jest najpopularniejszym pomysłem. W obecnej kulturze chcemy jak najszybciej mieć efekty, dlatego bardziej pociągające zbudowanie startupu, który daje chociaż iluzję szybkiego i gigantycznego sukcesu. Najstabilniejszą drogą do wolności finansowej są jednak nieruchomości. O tym jak zacząć z nimi przygodę dowiesz się z niniejszego artykułu.

Gdy nie przekroczyłeś jeszcze 30 roku życia to najprawdopodobniej masz:

– mało oszczędności
Nawet jeśli masz dobrą pracę to prawdopodobnie żyjesz od pierwszego do pierwszego.

– mało doświadczeń
Oczywiście gdy mamy 21 lat to już myślimy, że wiemy wszystko. Kilka lat później nadal masz takie wrażenie, chociaż zupełnie inaczej patrzysz na perspektywę siebie młodszego. Za jakiś czas przekonasz się, że teraz też nic nie wiesz o życiu:)

– ciekawsze rzeczy do robienia niż uczenie się inwestycji

– intensywne życie towarzyskie lub małe dzieci

Co zdecydowanie bardziej ściąga uwagę niż inwestycje z wieloletnią perspektywą.

– słabą zdolność kredytową

Ciężko brać kolejne mieszkania na kredyt jeśli nikt nie chce Ci go udzielić.

– znajomych nie będących w tym temacie

Rzadko się zdarza abyśmy spotkali na naszej edukacyjnej ścieżce lub w okolicy ludzi mających podobne ambicje inwestycyjne, ale z biegiem czasu tworzymy wokół siebie odpowiednie środowisko.

To co zrobić w obliczu tylu trudności? Nie poddawać się:)

Twoje niezaprzeczalne zalety w młodym wieku:

1. Motywacja

Tym jesteśmy młodsi tym większą mamy motywację do działania i większą wiarę w wielkie rzeczy. Nie ma niemożliwego, gdy całe życie stoi przed Tobą otworem. Z wiekiem przeżywamy wiele porażek swoich i ludzie wokół, co demotywuje przed sięgnięciem po większe cele.

2. Swoboda w technologicznym świecie

Wiesz w jaki sposób sprzedaje Fredrik Eklund, jeden z topowych sprzedawców nieruchomości w Nowym Jorku? Jedną z dróg jest instagram. Jeśli jesteś młody to wdrożenie jego strategi na użycie social media nie będzie stanowiło żadnej trudności, dla starszej osoby może być to przeszkoda nie do przeskoczenia.

3. Czas

Mając poniżej 30 lat najczęściej masz jeszcze czas aby eksperymentować. Wykorzystaj go do wykonania czynności, które niekoniecznie przyniosą od razu zysk, ale będą bardzo cenne długoterminowo np. zaoferuj swoją pomoc komuś kogo podziwiasz w zamian za mentoring.

Jak zacząć inwestować w nieruchomości przed 30?

Dwie podstawowe zasady wiążą się głównie z Twoim podejściem, nawykami i samodyscypliną, chodzi o:

1. Oszczędzanie
Oczywiście ogromnie zależy od Twojej osobistej sytuacji, ale zakładając brak bardzo dużych dochodów (dla Roberta Lewandowskiego te rady mogą być zbyt zachowawcze:) to musisz zacząć od zarabiania więcej niż wydajesz. Dla jakichkolwiek inwestycji potrzebujesz pieniędzy. Nawet jeśli uda Ci się zrobić coś z małym wkładem pieniężnym, to na tym etapie musisz wyrobić sobie nawyk samodyscypliny finansowej.

2. Relacje
Nawet jeśli nie masz jeszcze wystarczających środków na inwestycje to zacznij obracać się w odpowiednich kręgach. Szukaj kontaktów z lokalnym inwestorami na Twoim rynku oraz ludźmi z całej Polski (niekoniecznie inwestujących tylko w granicach Kraju).

Sposoby na inwestycje z małym kapitałem

1. Inwestycje grupowe
Bardzo ciekawą możliwością na początek jest udział w funduszu grupowym. Dzięki temu będziesz mógł zainwestować z małymi zasobami gotówki i przy okazji zdobywać doświadczenie obserwując doświadczonych inwestorów np. Sławka Muturi (zarezerwuj sobie wejściówkę na webinar, na którym będzie gościem – polecam!). Więcej na ten temat.

2. Podnajem
W wielu miastach z sukcesem działają osoby, które wynajmują większe mieszkania, a następnie podnajmują poszczególne pokoje studentom. Model wymagający małych środków na start i pozwalający na szybką skalowalność.
Zobacz jak działa poniższym filmie

3. Kupno pierwszej kawalerki

Cierpliwie oszczędzaj na pierwszą kawalerkę na wynajem. Z czasem ją kupisz i machina ruszy.

Chcesz dowiedzieć się jak to wygląda w praktyce? Mam dla Ciebie darmowe nagranie z webinaru ze Sławkiem Muturi zobacz je tutaj.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]